KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308029
nr 1230 8029
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Södermotiv, vinter, signerad. Olja på pannå, 34x46
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:37:28
13/1 19:23:40
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm